Lista aktualności Lista aktualności

Dary Lasu 2019

„Dary Lasu” są wydarzeniem organizowanym przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Szczecinku już po raz trzeci. W tym roku impreza została objęta patronatem Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska Małgorzaty Golińskiej oraz Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych Andrzeja Koniecznego. Całe wydarzenie zostało podzielone tematycznie, osoby w nim uczestniczące mogły skosztować wyrobów z dziczyzny, zapoznać się z projektami „Małej retencji” czy „Lasu energii”, osoby zainteresowane mogły dowiedzieć się czegoś więcej o pozyskaniu drewna i historii leśnictwa.

            Nadleśnictwo Karnieszewice przygotowało stoisko edukacyjne związane z „Leśnymi Gospodarstwami Węglowymi”. Osoby, które tego dnia odwiedziły nasz namiot mogły uczestniczyć w warsztatach m.in. z malowania ptaków, przygotowaliśmy również miejsce do zabawy dla najmłodszych. Każdy uczestnik wychodził od nas z uśmiechem na twarzy oraz poszerzoną wiedzą przyrodniczo-leśną. „Dary Lasu” są świetną okazją do tego aby na spokojnie, w miłej atmosferze porozmawiać z leśnikami o ich pracy i lesie.

Cieszymy się, że nasze stoisko było tak licznie odwiedzane – to sygnał, że dobrze wykonujemy swoją pracę. Mamy nadzieję, że zobaczymy się za rok!