Lista aktualności Lista aktualności

#sprzątaMY

Las zapewnia nam tlen, oczyszcza powietrze, wpływa korzystnie na klimat. Jest domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Poprawia nasze samopoczucie, jest najlepszym miejscem do wypoczynku i rekreacji. Śmieci zupełnie do lasu nie pasują.

Dlatego w piątek 20 września w ramach akcji „Sprzątanie Świata”, odbyło się wydarzenie #sprzątaMY. Wydarzenie to zaplanowano w każdym z 430 nadleśnictw w kraju, i objęte było patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

W Nadleśnictwie Karnieszewice sprzątany był fragment lasu za Szpitalem Wojewódzkim w Koszalinie. W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 uczniów ze szkół ponadpodstawowych: Liceum Ogólnokształcące nr V im. Stanisława Lema, Zespół Szkół nr 7 im. Bronisława Bukowskiego „Budowlanka”, I Liceum Ogólnokształcące im. St. Dubois.

Łącznie posprzątano około 3 ha lasu i zebrano 7500 kg śmieci!!

Wszyscy uczniowie zwrócili uwagę na ogromną ilość śmieci pozostawionych w lesie oraz brak szacunku do przyrody ze strony ludzi. Tego typu lekcja o ochronie środowiska, pozostanie z pewnością długo w pamięci młodych ludzi.

Relacja z wydarzenia przeprowadzona przez Radio Koszalin:

http://prk24.pl/44479366/ponad-dwustu-uczniow-koszalinskich-szkol-sprzatalo-dzis-las?fbclid=IwAR2cNNpDguRX_UzfgYEfnNkJJFbsIBGJHVYUdmU5AexfvKgNjGRoTIvh-gk